Aktuální informace k vánočním trhům

23. 11. 2021

Vážení prodejci,

vzhledem k tomu, že vláda včera NEvyhlásila nouzový stav, vypadá to, že všechny plánované vánoční trhy proběhnou, byť s určitými omezeními. Zde je aktuální přehled:

Dvůr Králové nad Labem 
Trh proběhne. Zrušen kulturní program. Pravděpodobně se jen rozsvítí strom.

Hořice 
Trh proběhne. Zrušen kulturní program. Pravděpodobně se jen rozsvítí strom.

Poděbrady 
Trhy proběhnou. Zatím se počítá i s kulturním programem.

Kolín
Trhy proběhnou. Zatím se počítá i s kulturním programem.

Trutnov 
Trhy proběhnou. Zrušen kulturní program.

Dále přikládáme odpovědi na vaše nejčastější dotazy.

1)      V jakém režimu budou trhy probíhat? 
Trhy budou moci navštívit pouze občané, kteří jsou očkovaní nebo v posledních 180 prodělali COVID-19. Dětem a mladistvým do 18 let bude stačit i negativní PCR test. V případě našich trhů se jedná o akci bez regulovaného vstupného. Trhy tedy nebudou nijak oploceny a ani zde nebudou žádné vstupní brány, kde by se kontroloval jeden návštěvník po druhém. Kontrolní orgány zde však mohou provádět namátkové kontroly. Na trzích nebudou umístěny lavičky a stoly k sezení. Pravděpodobně bude omezován kulturní program. Prodejní sortiment a konzumace jídla a pití by se však omezovat neměla.

2)      Musí být prodejci očkovaní? 
Ne, dle aktuálních opatření prodejci očkovaní být nemusí. Ani my od vás očkování nebudeme vyžadovat. Nicméně důrazně doporučujeme nechat se naočkovat. Vědecké poznání, které je motorem pokroku lidstva, i empirická zkušenost mluví naprosto jasně – očkování výrazně snižuje riziko těžkého průběhu COVID-19, ale i šíření nemoci v populaci. Kdybychom měli vyšší proočkovanost populace, nemuseli bychom nyní trnout, zda nám trhy zase zakážou...

3)      Musí se prodejci testovat? 
Od pondělí 22. 11. platí pro všechny podnikatele a jejich zaměstnance, a to i pro OSVČ bez zaměstnanců povinnost alespoň 1x týdne absolvovat test (možno i samotest). Pokud jste očkovaní, tato povinnost se na vás nevztahuje.


To je pro tuto chvíli vše. Organizační pokyny k jednotlivým trhům budeme vzhledem k extrémnímu vytížení rozesílat v průběhu úterý a středy.

Děkujeme za pochopení.

TRHY ALEŠ