Festival vína

Plzeňský festival vína 2022 - jaro

29. 4. 2022 29.04.2022 13:00 - 30.04.2022 22:00 Plzeň  
Největší svátek vína na západě Čech je tu! Jarní termín Plzeňského festivalu vína se uskuteční ve dnech 29. - 30. 4. na tradičním místě v Plzni "U branky".

Fanouškům dobrého vína se na tradičním místě v ulicích Bedřicha Smetany a Kopeckého sady v Plzni představí 24 pečlivě vybraných vinařství z Čech a Moravy. Kromě stálic Českých festivalů vína, jakými jsou např. mutěnické Modré vinařství, čejkovické Vinařství Konečný, poddvorovské Vinařství Gertner či mikulovské Vinařství Rauš se svým nepřehlédnutelným someliérem Lukášem Polišenským, se potkáte i s vinaři, kteří budou v Plzni úplně poprvé. Celková nabídka bude velice pestrá, od lehkých ročníkových vín, přes perlivá a růžová vína, až po mohutná vína z francouzských sudů či vína vyrobená speciálními technologiemi.

Součástí akce bude také food zóna s rozmanitou nabídkou pokrmů a nápojů a v neposlední řadě bohatý doprovodný program. Vystoupí Anna Julie Slováčková, Realita, DJ Danda, Cimbálová muzika Alexandra Vrábela a Cimbálová muzika Majerán. Programem vás budou provázet moderátor Luděk Holý a someliér Zdeněk Kintr.

Vstupné na akci bude zdarma. Víno se bude nalévat výhradně do festivalových sklenic, které budou k zakoupení přímo na místě za 100 Kč.


Veškeré informace o vinné tour 2022 najdete na www.festivalyvina.cz.

Místo konání:

Kopeckého sady , Plzeň, Plzeňský, 32100