Festival vína

Teplický festival vína 2022

6. 8. 2022 12:00 - 22:00 Teplice  

V sobotu 6. srpna se v Teplicích uskuteční premiérový ročník festivalu vína!

Festival se uskuteční v sobotu 6. srpna 2022 na Zámeckém náměstí v Teplicích. Na akci se představí 20 pečlivě vybraných vinařství výhradně z Čech a Moravy. Kromě stálic Českých festivalů vína, jakými jsou např. mutěnické Modré vinařství bratří Čížků či mikulovské Vinařství Rauš se svým nepřehlédnutelným someliérem Lukášem Polišenským, budete moci poznat a ozkoušet bezpočet dalších značek. Celková nabídka bude velice pestrá, od klasických lehkých ročníkových vín, přes frizzante a růžová vína, po striktně odrůdové typy až po mohutnější či vyzrálejší vína z francouzských sudů či vína speciálních výrobních technologií jako třeba sur-lie či kvevri.

Součástí akce bude také food zóna s širokým výběrem dobrého jídla a doprovodný kulturní program. Odpoledne bude k poslechu a tanci hrát Cimbálová muzika Trnka. Večer vystoupí talentovaná kapela Like-it. O závěrečnou party se postará DJ Danda. Programem budou provázet moderátoři Luděk Holý a Zdeněk Kintr.

Vstup na akci bude zdarma. Víno se bude rozlévat výhradně do festivalových sklenic, které budou k zakoupení přímo na místě za 100 Kč.

Veškeré informace o vinné tour 2022 najdete na: www.festivalyvina.cz.

Místo konání:

Zámecké náměstí , Teplice, Ústecký, 415 01