Festival vína

Plzeňský festival vína 2022 - podzim

23. 9. 2022 23.09.2022 13:00 - 24.09.2022 22:00 Plzeň  
Největší svátek vína na západě Čech je tu! Podzimní termín Plzeňského festivalu vína se uskuteční ve dnech 23. - 24. 9. na tradičním místě v Plzni "U branky".

Fanouškům dobrého vína se na tradičním místě v ulicích Bedřicha Smetany a Kopeckého sady v Plzni představí 24 pečlivě vybraných vinařství z Čech a Moravy. Kromě stálic Českých festivalů vína, jakými jsou např. mutěnické Modré vinařství, čejkovické Vinařství Konečný, poddvorovské Vinařství Gertner či mikulovské Vinařství Rauš se svým nepřehlédnutelným someliérem Lukášem Polišenským, se potkáte i s vinaři, kteří budou v Plzni úplně poprvé. Celková nabídka bude velice pestrá, od lehkých ročníkových vín, přes perlivá a růžová vína, až po mohutná vína z francouzských sudů či vína vyrobená speciálními technologiemi.

Součástí akce bude také food zóna s rozmanitou nabídkou pokrmů a nápojů a v neposlední řadě bohatý doprovodný program. Vystoupí Pekař, kapela Moodshake a -TBA-. Nebude chybět ani tradiční cimbálová muzika v podání Cimbálové muziky Kaňúr. Programem vás budou provázet moderátoři Luděk Holý a someliér Zdeněk Kintr.

Vstupné na akci bude zdarma. Víno se bude nalévat výhradně do festivalových sklenic, které budou k zakoupení přímo na místě za 100 Kč.

Veškeré informace o vinné tour 2022 najdete na: www.festivalyvina.cz.

Místo konání:

Kopeckého sady , Plzeň, Plzeňský, 321 00