Festival vína

Rakovnický festival vína 2022

1. 10. 2022 13:00 - 22:00 Rakovník  

Srdečně vás zveme na 2. ročník Rakovnického festivalu vína!

Fanouškům dobrého vína se na dvoře radnice na Husově náměstí představí 16 pečlivě vybraných vinařství výhradně z České republiky. Kromě stálic Českých festivalů vína, jakými jsou např. mutěnické Modré vinařství bratří Čížků či mikulovské Vinařství Rauš se svým nepřehlédnutelným someliérem Lukášem Polišenským, budete moci poznat a ozkoušet bezpočet dalších značek. Celková nabídka bude velice pestrá, od klasických lehkých ročníkových vín, přes frizzante a růžová vína, po striktně odrůdové typy až po mohutnější či vyzrálejší vína z francouzských sudů či vína speciálních výrobních technologií jako třeba sur-lie či kvevri.

Součástí akce bude také food zóna s širokým výběrem dobrého jídla a doprovodný kulturní program. Odpoledne bude k poslechu a tanci hrát Cimbálová muzika Trnka. Večer vystoupí hudební skupina Electro Swing Allstars. Programem budou provázet moderátoři Luděk Holý a Zdeněk Kintr.

Vstupné na akci činí 100 Kč. V ceně bude zahrnuta festivalová degustační sklenice. Vstupenky bude možné zakoupit přímo na místě.

Veškeré informace o vinné tour 2022 najdete na: www.festivalyvina.cz.

Místo konání:

Radniční dvůr, Husovo nám. 27 , Rakovník, Středočeský, 269 01