Festival vína

Přeštický festival vína 2022

8. 10. 2022 13:00 - 22:00 Přeštice  

Srdečně vás zveme na 5. ročník Přeštického festivalu vína!

Fanouškům dobrého vína se na Masarykově náměstí představí 16 pečlivě vybraných vinařství výhradně z České republiky. Kromě stálic Českých festivalů vína, jakými jsou např. mutěnické Modré vinařství bratří Čížků či mikulovské Vinařství Rauš se svým nepřehlédnutelným someliérem Lukášem Polišenským, budete moci poznat a ozkoušet bezpočet dalších značek. Celková nabídka bude velice pestrá, od klasických lehkých ročníkových vín, přes frizzante a růžová vína, po striktně odrůdové typy až po mohutnější či vyzrálejší vína z francouzských sudů či vína speciálních výrobních technologií jako třeba sur-lie či kvevri.

Součástí akce bude také food zóna s širokým výběrem dobrého jídla a doprovodný kulturní program. Odpoledne bude k poslechu a tanci hrát Cimbálová muzika Majerán. V podvečer vystoupí kapela Blue Cimbal. Večer završí kapela Agnes Rock. Programem budou provázet moderátoři Luděk Holý a Zdeněk Kintr.

Vstupné na akci je zdarma. Víno se bude nalévat výhradně do festivalových sklenic, které budou k zakoupení přímo na místě za cenu 100 Kč.

Veškeré informace o vinné tour 2022 najdete na: www.festivalyvina.cz.

Místo konání:

Masarykovo náměstí , Přeštice, Plzeňský, 334 01